Responzivní weby

Web, který se sám přizpůsobí počítači, mobilu i tabletu

Weby pro mobilní zařízení

Podíl návštěv z mobilních zařízení neustále roste. Dříve se musely vytvářely weby zvlášť pro mobilní telefony a zvlášť pro klasické počítače, což vedlo k duplicitnímu obsahu (nevhodné pro SEO). S příchodem moderních technologií je však již možné mít pouze jeden web, který se sám správně zobrazí na displejích libovolného zařízení s libovolnými rozměry, ať už jde o telefon, tablet, notebook nebo klasický počítač. 

Jak responzivní stránky fungují

Tento nejmodernější způsob designu webů využívá kombinaci HTML5, CSS3 a JavaScriptu. Trh s mobilními zařízeními jde mílovými kroky kupředu a rok co rok vycházejí nové modely. Již modely 5 let staré do jisté míry podporují responzivní stránky, takže je již zajištěna dostatečná zpětná kompatibilita. Pro starší modely se pak lze pomocí odkazu přepnout do klasického zobrazení. Responzivní design řeší i situace, kdy otočíte mobilní telefon nebo tablet z výšky na šířku a naopak. Stránky se opět přizpůsobí novým rozměrům. Jsou tedy zcela flexibilní.

Potřebuji responzivní stránky?

Responzivní stránky ulehčují svým návštěvníkům orientaci, zobrazují jim pouze relevantní informace v takové formě, aby byly přehledné, čitelné a funkční i na malých displejích. Odpadá tak nutnost neustále přibližovat a oddalovat obsah stránky tažením dvou prstů a návštěvníci se také nemusí pstem neustále snažit klikat na titěrné odkazy a tlačítka.

Výhody

  • Pro počítač i mobilní zařízení
  • Zobrazí se správně i pro další nové modely
  • Google zvýhodňuje responzivní weby, tedy vhodný doplněk pro SEO
  • Konkurenční výhoda

Zavoláme Vám

Pole označená * jsou povinná. Na e-mail Vám můžeme následně zaslat naši nabídku.